Доступні ліки

Доступні ліки

Програма “Доступні ліки”

З квітня 2017 року Уряд розпочав програму “Доступні ліки“, програма відшкодування вартості ліків (реімбурсація) для пацієнтів, відповідно до Закону України “Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення”.

Національна служба здоров’я адмініструє урядову програму  реімбурсації лікарських засобів «Доступні ліки» з 01 квітня 2019 року.

Постановою Кабінету міністрів України від 17 березня 2017 р. № 152 «Про забезпечення доступності лікарських засобів» затверджено «Порядок реімбурсації лікарських засобів», «Порядок визначення розміру реімбурсації лікарських засобів» та Перелік міжнародних непатентованих назв лікарських засобів».

Забезпечення відкритості інформації щодо лікарських засобів та медичних виробів, закуплених за бюджетні кошти та наявних у лікарнях на території Донецької області здійснюється відповідно до наказу Департаменту охорони здоров’я Донецької обласної державної адмінистрації «Про забезпечення контролю за використанням лікарських засобів  та виробів медичного призначення, закуплених за бюджетні кошти» №139 від 01.03.20017р.

Програма “Доступні ліки” поширюється на ліки, що призначають хворим на бронхіальну астму, серцево-судинні захворювання та діабет ІІ типу. Пацієнти з такими захворюваннями можуть отримати ліки безоплатно або з незначною доплатою.

За офіційною статистикою МОЗ, 65% від загальної смертності населення в Україні складає смертність від серцево-судинних хвороб, на діабет ІІ типу в країні страждає один мільйон людей, а хворих на бронхіальну астму зареєстровано понад 210 тисяч осіб. Саме тому перевагу за програмою «Доступні ліки» віддано таким пацієнтам.

Нині в програму  включено 264 препаратів, з них 78 лікарські засоби є безоплатними для пацієнтів, а інші надаються з незначною доплатою.

За цією програмою ліки доступні за рецептом Вашого сімейного лікаря.